Stowarzyszenie Rokietnickiej Orkiestry Dętej

W dniu 29.09.2013r odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Rokietnickiej Orkiestry Dętej. Jest to pierwsze Stowarzyszenie o charakterze kulturalnym na terenie Gminy Rokietnica.

Głównym celem Stowarzyszenia jest  propagowanie kultury muzycznej wśród mieszkańców Gminy Rokietnica, promowanie szerokorozumianej kultury regionu oraz pielęgnowanie głęboko zakorzenionych tradycji patriotycznych i kulturalnych.

NIP Stowarzyszenia: 7811890014

REGON Stowarzyszenia: 302593621

Numer Konta Stowarzyszenia: 64 1020 4027 0000 1802 1218 7227

Adres Stowarzyszenia: Stowarzyszenie Rokietnickiej Orkiestry Dętej, ul. Leśna 46, 62-090 Rokietnica.

Prezes: Wojciech Nadolny

Wiceprezes: Paulina Nosal

Wiceprezes: Zbigniew Starosta

Sekretarz: Agnieszka Kowalak

Członek Zarządu: Karol Piechalak

Stowarzyszenie swe cele będzie realizowało poprzez:

a)      Występy na uroczystościach państwowych i imprezach okolicznościowych.

b)      Organizację koncertów, festiwali muzycznych, kursów doszkalających, konkursów i zjazdów orkiestr dętych.

c)      Współpracę ze Stowarzyszeniami o podobnych celach, a także instytucjami państwowymi, władzami , osobami prywatnymi oraz przedsiębiorstwami.

d)     Prezentację własnych kompozycji i aranżacji muzycznych.

e)      Prowadzenie działalności wydawniczej (nagrań fonograficznych, dvd, video)

f)       Popularyzowanie idei wspólnego muzykowania.

g)      Zakup nowych instrumentów za zgromadzone środki.

h)      Pozyskiwanie nowych adeptów muzyki.

i)        Zatrudnianie osób czy instytucji na potrzeby swojej działalności na zasadach ogólnie przyjętych.

j)        Obozy, warsztaty muzyczne.

W imieniu Zarządu i wszystkich członków Stowarzyszenia pragnę nadmienić, iż dołożymy wszelkich starań w zakresie pozyskiwania środków na zakup nowych instrumentów, by Nasza Orkiestra, będąca niewątpliwie chlubą Naszej Gminy stała się największą, najpotężniejszą i najpiękniej „trąbiącą” Orkiestrą w Wielkopolsce, a kto wie może i o zasięgu Ogólnopolskim.