Menu

Historia powstania orkiestry

Gminna Orkiestra Dęta w Rokietnicy  powstała dzięki inicjatywie mieszkańca  Rokietnicy, człowieka o wielkim sercu, miłośnika muzyki Pana Wojciecha Nadolnego w 2009 roku i działała  z ramienia Ochotniczej Straży Pożarnej jako Orkiestra OSP Rokietnica.

Pierwszą batutą orkiestry był pan Ignacy Bień - założyciel i kapelmistrz wielu orkiestr dętych na terenie wielkopolski.

Od września 2012 roku kierownictwo nad orkiestrą przejął znakomity puzonista, laureat wielu prestiżowych nagród muzycznych , solista instrumentalista Teatru Wielkiego w Poznaniu, wspaniały pedagog, Pan Zbigniew Starosta – mieszkaniec Gminy Rokietnica od 2009 roku. 

Obecnie Orkiestra Dęta w Rokietnicy działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i  finansowana  jest ze środków Gminy Rokietnica. W jej skład wchodzi 46 osób rozpoczynających swoją przygodę muzyczną w ruchu amatorskim naszej orkiestry  lub w szkołach muzycznych, w przedziale wiekowym 7-67 lat. Kształcenie młodych adeptów sztuki odbywa się w poszczególnych sekcjach instrumentalnych, wchodzących w skład orkiestry, do których należą sekcje:puzonów, trąbek, saksofonów, klarnetów, fletów poprzecznych, tub oraz perkusji.  

Drzwi otwarte oraz nabór do orkiestry trwa przez cały rok. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe bez względu na wiek, pragnące rozpocząć swoją przygodę z muzyką instrumentów dętych. Zapewniamy miłą, rodzinną atmosferę, wspaniałą zabawę oraz możliwość rozwijania talentów muzycznych. Szczegółowe informacje  znajdują się w zakładce  „ Aktualności”. 

Z każdym kolejnym miesiącem jest nas coraz więcej, co jeszcze bardziej mobilizuje do działania i zbliża do realizacji projektu utworzenia największej orkiestry dętej na terenie Wielkopolski. 

Przyjdź a przekonasz się, że warto z nami zostać !!!

Nasi Sponsorzy